Miejsca Dzieci to przewodnik po wrocławskich miejscach, wydarzeniach i trasach dla całej rodziny, stworzony z myślą o tym, by twórczo spędzać czas z dziećmi.

Miejsca

Chcemy przedstawiać te, do których warto pójść z dzieckiem. Będą to opinie zupełnie subiektywne – nasze, ale w pełni otwarte na Wasze oceny. Postanowiliśmy odłożyć na bok listę rzeczy, w które miejsce przyjazne powinno być wyposażone. Oczywiście dobrze jak ma przewijak, miejsce dla wózka, ale znacznie ważniejsze jest dla nas otwarte nastawienie do dzieci. Menu dla malucha? Jak najbardziej. Jeszcze wyżej oceniamy jednak fakt, że niejadkowi kucharz przyrządzi makaron w sposób, jak ten lubi najbardziej, nawet jeśli w standardowej ofercie brakuje typowo dziecięcych potraw. Kącik zabaw? Super sprawa. Strzałem w 10 jest jednak obsługa, która nawet gdy kącika brak, znudzonemu malcowi przyniesie ołówek i kawałek kartki. Jeśli lekarz – miło, gdy na ścianach gabinetu ma wymalowane postacie z kreskówek. Dla nas jednak priorytetem jest to, by nie patrzył na dziecko z góry, ale starał się po przyjacielsku wytłumaczyć małemu pacjentowi procedury medyczne, by miał podejście. Podsumowując: nade wszystko cenimy kreatywne pomysły, mądrych dorosłych, którzy pamiętają jak to jest mieć kilka lat i przestrzenie, w których dzieci są lubianymi i wyczekiwanymi gośćmi. A wraz z dziećmi, ich rodzice. Takie miejsca chcemy odznaczać naszą naklejką i certyfikatem „Miejsca Dzieci” oraz prezentować je na portalu.

Co ważne, warunkiem otrzymania tytułu: „Miejsca Dzieci” jest to, by do takiego miejsca można przyjść jednorazowo- na wizytę, spotkanie, warsztaty, zajęcia tematyczne, przedstawienie, na coś do picia, czy  jedzenia.  Oczywiście miejsca mogą wymagać wcześniejszych zapisów. Rzecz w tym, by nie tworzyły grup zamkniętych, do których nabór odbywa się okresowo. Tym samym przedszkola, czy punkty prowadzące zajęcia semestralne lub roczne, nie będą oceniane w naszym zestawieniu i prezentowane w zakładce: „Miejsca”. Zapraszamy jednak do współpracy na innych polach.

Wydarzenia

Na portalu Miejsca Dzieci informujemy o tym, co ciekawego dzieje się dla dzieci i rodziców we Wrocławiu. Zależy nam na tym, by prezentować jak najpełniejszy obraz wydarzeń. Te, które są nam szczególnie bliskie odznaczamy patronatem i szczegółowo prezentujemy na stronie głównej.

Trasy

To nowość na naszym portalu. Razem z Adelą Jakielaszek, która z Miejscami Dzieci związana jest od samego początku, a także prowadzi blog: Podróże z Mama i Tatą,  chcemy zapraszać Was na wspólne spacery po Wrocławiu i okolicy. Nowością na stronie są trasy tematyczne dla dzieci w różnym wieku, połączone z dobrą zabawą i nauką. W spacerach po Wrocławiu towarzyszyć nam będzie także Mariola Jarocka, autorka kilkunastu książek dla dzieci i o dzieciach, w tym zbiorów legend. Tymi wrocławskimi podzieli się z nami na portalu MiejscaDzieci.pl, w interesujący sposób wzbogacając miejskie wędrówki.  

Nowe trasy chcemy przekazywać Wam także w formie drukowanej, dlatego w przedszkolach i innych Miejscach Dzieci, co dwa miesiące będą na Was czekać drukowane, bezpłatne przewodniki z propozycją naszych ulubionych spacerów. Jeśli w miejscu, które często odwiedzacie ze swoim dzieckiem, nie udało się ich otrzymać, prosimy o kontakt mailowy: biuro@miejscadzieci.pl

Nasza historia

Miejsca Dzieci powstały w 2006 roku. Dziś trudno uwierzyć, ale był to czas, kiedy przewinięcie dziecka, zwłaszcza zimą, stanowiło nie lada wyzwanie.  Na palcach jednej ręki można było zliczyć miejsca, które zasługiwały na miano przyjaznych dzieciom, a tym samym rodzicom. Miejsca Dzieci chciały to zmienić. Zaczęliśmy odznaczać miejsca przyjazne i rozdawać przewijaki. Od początku też stawialiśmy na informacje o tym, co ciekawego dzieje się na mieście dla rodzin.

Zmiany

Od 2006 roku wiele się zmieniło. Miejsc przyjaznych przybyło i wciąż przybywa. Dziś problemem jest raczej to, by z wielu propozycji spędzania czasu z dzieckiem, wybrać te naprawdę wartościowe i interesujące. W nurcie zmian, zmieniają się także Miejsca Dzieci. Chcemy w przejrzysty i konkretny sposób pomagać Wam w organizacji rodzinnego czasu, biorąc pod uwagę codzienne zmęczenie i to, że choć fajnych miejsc i wydarzeń jest coraz więcej, nasz czas kurczy się odwrotnie proporcjonalnie. Dlatego przekazujemy gotową ściągę, ułatwiającą zaplanowanie wspólnego czasu. Stawiamy na MIEJSCA, WYDARZENIA i TRASY.