Już w sobotę, 17 września, rusza ogólnopolski 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci! Co przed nami w pierwszy weekend?

Oczywiście wielkie otwarcie seans z muzyką na żywo w wykonaniu Jerza Igora, wyjątkowo w sześcioosobowym składzie. Sekstet zagra przygotowaną specjalnie na tę okazję muzykę do tegorocznej sekcji krótkich metraży. Będzie można i pooglądać i posłuchać, i jak już się nie będzie dało wysiedzieć w miejscu, to nawet pobiegać. Co więcej, po koncercie będzie można sobie pograć – instrumentów do wyboru będzie cała masa. Podczas koncertu usłyszymy m.in.
puzon, gitarę basową, flet poprzeczny, a nawet wibrafon i harmonium.

W sobotę przed nami również Wielka Premiera! Wspólnie ze studiem Human Ark zapraszamy na seans najnowszej, animowanej, komediowo-obyczajowej i na dodatek familijnej serii telewizyjnej na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepkego –„Kacperiady“. Pokażemy aż pięć odcinków! Gośćmi specjalnymi pokazu będą aktorzy, którzy użyczyli swoich głosów filmowym bohaterom. Kto? Na przykład Matylda Damięcka we własnej osobie.

A atrakcje sportowe? W niedzielę spotkamy się podczas pikniku sportowego pod Kinoteką, który przygotowaliśmy wspólnie z Fundacją Legii i Domem Spotkań z Historią. Będzie można potrenować pod okiem trenerów sekcji sportowych Legii i dowiedzieć się co nieco o sportowej historii Warszawy. No i wejść w posiadanie „Przewodnika po mikrosportach“. I spotkać się ze sportowcami po seansach „Kacpra i Emmy na safari“ i krótkich metraży „Sumo“
i „Szermierza“.

Od poniedziałku zapraszamy Was na poranne, szkolne seanse i popołudniowe projekcje rodzinne.

Szczegóły: www.kinodzieci.pl