Przyszła mamo, zadbaj o siebie! Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo i Port Handlowy Auchan Bielany zapraszają na darmowe badania i konsultacje medyczne.

Bezpłatne USG i USG 4D, konsultacje medyczne, praktyczne porady i konkursy – to aktywności, które czekają na wszystkie mamy, które w dniach 08/09 października  odwiedzą Port Handlowy Auchan Bielany w ramach akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2016”.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy edukować mamy aby mogły podejmować rozważne decyzje, dające im poczucie bezpieczeństwa. Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań.

Mamy w ciąży będą mogły wykonać bezpłatne badanie USG, które umożliwia ocenę rozwoju płodu, pomaga w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości. Niezwykłym przeżyciem będzie możliwość wykonania USG 4D. Badanie daje mozliwość „podglądania“ dziecka w brzuchu mamy. Widok poruszającego się dziecka to niezpomniane emocje dla rodziców, które budują więź z dzieckiem jeszcze w okresie prenatalnym.

W Porcie Handlowym Auchan Bielany, na potrzeby badań, powstaną dwa gabinety wyposażone w aparaty USG i niezbędny sprzęt. – Z chwilą rozpoczęcia akcji będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń. Z poprzednich edycji wiemy, że zainteresowanie badaniami jest spore, warto zatem przyjść wcześniej.

Rodzice będą mogli liczyć na konsultacje ekspertów m.in. w zakresie: przygotowania do porodu, karmienia piersią, właściwej diety mamy w ciąży i mamy karmiącej, pielęgnacji niemowląt czy noszenia w chustach. Uczestnicy poznają praktyczne porady jak wrócić do formy po porodzie, a także dowiedzą się, jak – w przypadku zagrożenia życia – udzielić maluchowi pierwszej pomocy.

Aktywne mamy zapraszamy do udziału w organizowanych konkursach. Nagrodą główną będzie fotelik samochodowy.

Wrocławska edycja ogólnopolskiej akcji ,,Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama 2016” odbędzie się w weekend 08/09 października w Porcie Handlowym Auchan Bielany, ul. Francuska 6 w godzinach: 11.00-16.30.

Więcej na: www.szczesliwemacierzynstwo.pl