Dzieci z Bullerbyn, Madika z Czerwcowego Wzgórza i Nils Paluszek – w każdy weekend lipca można oglądać ich przygody w Multikinie. To niezwykła okazja, by przed ekranem usiadły dwa a nawet trzy pokolenia miłośników twórczości szwedzkiej pisarki – okazuje się bowiem, że kino na podstawie jej książek po prostu się nie starzeje!

Sieć Multikino we współpracy z Festiwalem Filmowym Kino Dzieci, SPInka Film Studio oraz Wydawnictwem Zakamarki zaprasza do kin na najpiękniejsze ekranizacje książek Astrid Lindgren. Lindgren to nie tylko jedna z najwybitniejszych pisarek literatury dziecięcej – w większości prezentowanych filmów sama odpowiadała też za scenariusz, co widać w niezwykłe czułej, humorystycznej, wypełnionej magią i mądrością wizji dzieciństwa, jaką oglądamy w filmowych wersjach jej opowieści.

Prezentowane w przeglądzie filmy trafiły do polskich kin po rekonstrukcji cyfrowej, możemy je zatem podziwiać w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w wersji oryginalnej z polskim lektorem. W repertuarze „Dzieci z Bullerbyn”, „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” (w reżyserii samego Lasse Hallströma!), „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Nils Paluszek”.

Lipcowe Poranki o 12:00 odbędą się w obu wrocławskich kinach sieci Multikino: Multikino Arkady Wrocławskie oraz Multikino Pasaż Grunwaldzki.

Cena biletu: 13,50 zł

Poranki-lipiec-AstridLindgren

Szczegółowy plan seansów:
„Dzieci z Bullerbyn”: 2, 16, 30 lipca o godz. 12:00;
„Nowe przygody dzieci z Bullerbyn”: 3, 17, 31 lipca o godz. 12:00;
„Madika z Czerwcowego Wzgórza”: 9, 23 lipca o godz. 12:00;
„Nils Paluszek”: 10, 24 lipca o godz. 12:00;