W Humanitarium uroczyście otwarto nową wystawę pt.  „Odnawialne Źródła Energii” (OZE). Wystawa ma charakterystyczną formę interaktywnych eksponatów oraz multimediów i pokazuje korzyści płynące z rozwoju energetyki odnawialnej.

Ekspozycja skłania Gości do refleksji nad obecną gospodarką energetyczną, a jednocześnie dostarcza mnóstwo zabawy, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Każdy Odwiedzający ma możliwość oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni i użyć energii sprężonego powietrza …do ułożenia fryzury. Te czynności obrazują jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzących ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego.

Centrum Nauki HUMANITARIUM jest miejscem stworzonym z myślą o dzieciach i dorosłych. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego świata. Dzięki  interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym goście centrum zgłębiają tajniki nauk ścisłych angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Dewizą HUMANITARIUM jest to, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

Więcej: www.humanitarium.eitplus.pl/