Dziecko na quadzie

Choć co do zasady jazda na quadzie jest zaliczana do sportów ekstremalnych, nie ma powodów dla których w wycieczkach na ATV nie mogły brać udział dzieci. Większość quadów wyprawowych to pojazdy dwuosobowe, wystarczy więc by kierowca był pełnoletni, pasażer może liczyć zaledwie kilka wiosen.

Wybór trasy dla wycieczki z dzieckiem

Oczywiście w przypadku maluchów należy dobrze się zastanowić przed wyborem trudniejszej trasy. Jeśli nawet w wersji extreme nie ma miejsc które można by nazwać niebezpiecznymi, deszcz wywołany wjechaniem w głęboką kałużę, czy mocny przechył pojazdu na trudnych odcinkach trasy może powodować dyskomfort psychiczny małego turysty.

Komfort i bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim

Inaczej jest na podstawowej wersji wycieczek na quadach. Wygodne tylne siedzenie z oparciem to miejsce z którego kilkulatek komfortowo i bezpiecznie może podziwiać widoki charakterystyczne dla podhalańskiego regionu. Nie bez znaczenia dla dziecka jest też kontakt z domowymi zwierzętami pasącymi się na ogrodzonych pastwiskach. Wycieczki z rodzinami odbywają się z bezpieczną prędkością i nie ma obaw, że dziecko wypadnie z pojazdu. Dla pełni ochrony dzieci wyposażane są w ochronne kaski dobrane do rozmiarów ich głów.

Ognisko w górach

Wielu najmłodszych quadowiczów za wielką atrakcję uzna ognisko rozpalane podczas trzygodzinnej wyprawy. Dla dorosłych uczestników ogień ma zastosowanie głównie użytkowe, grillują na nim wiezione z wycieczką kiełbaski i miniaturowe oscypki. Ogień w górskiej naturze zupełnie inaczej odbierają dzieci, zazwyczaj rzadko uczestniczące w tego typu atrakcjach.

Integracja i nowe doświadczenie

Pierwszy kontakt z quadem dla dziecka ma charakter zarówno poznawczy – doświadcza zupełnie nowych wrażeń, jedzie zupełnie innym pojazdem niż dotychczas, ale to również przygoda w rodzinnym gronie mająca niebagatelne znaczenie integracyjne, niosące diametralną różnicę od codzienności domowego ogniska. Na pewno taka wycieczka będzie znakomitą pamiątką z Zakopanego.

0 Comments

Leave a Comment