Zimowe atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Góry w zimowym wydaniu według wielu osób prezentują się jeszcze piękniej niż latem. Trudno nie dostrzec ich uroku. Krajobrazy są spektakularne, a poza tym pojawiają się interesujące możliwości spędzania czasu. Temat Zakopane – atrakcje dla dzieci zimą jest niezwykle rozbudowany. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że istnieje coś więcej niż jazda na nartach.

Najmłodsi turyści przepadają za szaleństwami na śniegu, dlatego ucieszy ich wizyta w parku rozrywki zwanym Snow Zabawa. Tor saneczkowy, snow rafting, snow tubing, wycieczki na rakietach śnieżnych – nuda tam po prostu nie istnieje. Miejsce zauroczy dzieciaczki i sprawi, że na ich twarzach zagości szeroki uśmiech. Warto skorzystać m.in. z oferty Snowdoo. Firma ta organizuje wyprawy na skuterach śnieżnych. Posiada doświadczenie i odpowiedni sprzęt, więc można jej zaufać. Frajda, jaką daje jazda na takich pojazdach jest nie do opisania.

Dział atrakcje zimowe Zakopane obejmuje także kuligi uwielbiane przez dzieci, ale także dorosłych. Przejażdżka saniami po dolinach, łąkach i polach pokrytych białym puszkiem w słoneczny, mroźny dzień lub wieczorem, przy świetle pochodni, to coś, czego nie można sobie odmówić. Często na zakończenie takiej wyprawy na uczestników czeka ognisko, gdzie poza pieczeniem kiełbasek można pośpiewać i potańczyć przy akompaniamencie góralskiej muzyki.

Atrakcje dla Dzieci w pobliżu Zakopanego

Doskonałym pomysłem jest też długi spacer nad Morskie Oko, czy do doliny Kościeliskiej. Widoki, jakie ukażą się oczom z pewnością na długo zapadną w pamięć. Poza tym warto pokazać małemu turyście zimowe oblicze gór, które jest nieco groźne, ale też bardzo wyjątkowe. Koniecznie trzeba odwiedzić Krupówki, gdzie nie brakuje straganów z rękodziełami i klimatycznych restauracji. Po przechadzce trzeba się rozgrzać i wstąpić do jednej z nich na coś pysznego i typowo góralskiego.

Atrakcje zimą Zakopane to również miejsca, które z mrozem i śniegiem nie mają nic wspólnego. Polecamy wybrać się do nich, gdy znudzi się zimowa aura. Dzieci, zarówno młodsze, jak i starsze warto zabrać np. do Parku Janosika, czyli ogromnej sali zabaw zlokalizowanej pod dachem, gdzie czekają na nich zjeżdżalnie, labirynty, tory przeszkód, kolorowe klocki, wielkie dmuchańce i interaktywne gry. W takim zakątku maluchy biegają, skaczą, rozwijają wyobraźnię i poznają rówieśników. Natomiast rodzice mogą odpocząć w przytulnej kawiarence.

Każdy, kto planuje ze swoją pociechą wybrać się do Zakopanego może mieć pewność, że w mieście tym nie zabraknie atrakcji. Maluchy nie będą narzekały na nudę, miło, ciekawie i aktywnie spędzą czas.

0 Comments

Leave a Comment