Zakopane  – atrakcje dla dzieci

Rodzicie wybierający się ze swoimi pociechami na urlop do miasta pod Giewontem nie muszą się martwić o brak atrakcji. Przedstawimy miejsca, które warto odwiedzić razem z dziećmi.

Wielu rodziców wybierając się na wakacje z dziećmi zastanawia się jakie atrakcje dla znajdują się w miejscowości, w której będą nocować. Zakopane pod tym względem może pochwali się wieloma miejscami, które sprawią uśmiech na twarzach młodych turystów.

Bezpłatne place zabaw dla dzieci w Zakopanem

Zakopane zadbało, aby dzieci przyjeżdżające na wypoczynek ze swoimi rodzicami miały także co robić w samym mieście. Właśnie w tym celu powstały trzy ogólnodostępne place zabaw.
Największy z nich wykonany niemal w całości z drewna znajduje się na dolnej Równi Krupowej. Turyści spacerujący z dziećmi w samym centrum miasta nie mogą przejść obok tego miejsca obojętnie. Znajdują się tu zjeżdżalnie, siatki wspinaczkowe i wieżyczki pomiędzy którymi można się przechadzać dzięki specjalnym kładkom.
Równie wspaniałym miejscu zlokalizowanym w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego jest plac zabaw o zupełnie innym charakterze. Metalowe poruszające się konstrukcje umożliwiające także wspinaczkę po linach w kształcie pajęczych sieci sprawią, że starsze dzieci mogą wyszaleć się w tym miejscu. Nawierzchnia wykonana została ze specjalnej amortyzującej gąbki, która sprawia, że żywiołowa zabawa jest bezpieczna. Tuż obok placu zabaw przez park przepływa wspaniały potok, wzdłuż którego z rozstawionych ławeczek rodzice mogą doglądać bawiących się dzieci.
Kolejny plac zabaw został usytuowany z dala od centrum na osiedlu Szymony.
Wszystkie place zabaw wyposażone zostały w miękką nawierzchnię oraz atestowane urządzenia, na których dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas.

Więcej informacji: https://www.miniclub.pl/zakopane/plac-zabaw/

Plac-zabaw-dolna-Rowien-Krupowa-4
Plac-zabaw-dolna-Rowien-Krupowa-2

Płatne atrakcje dla dzieci w Zakopanem

W mieście pod Giewontem są także komercyjne place zabaw. Na jedne z nich natrafimy na Placu pod Gubałówką, gdzie dzieci mogą zjeżdżać z ogromnej zjeżdżalni, biegać w dmuchanych kulach lub jeździć na elektrycznych samochodach.
Największy komercyjny plac zabaw znajduje się na górnej Równi Krupowej u samej góry Krupówek. Dzieci mogą tam poskakać na trampolinach, zjeżdżać na pontonach lub skakać na kilku dumychańcach. Całość terenu jest odgrodzona dzięki czemu dzieci bawią się bezpiecznie.
Komercyjny plac zabaw znajduje się także pod skocznią narciarską „Wielka Krokiew”.

Zadaszone place zabaw dla dzieci w Zakopanem

Deszczowa pogoda wcale nie oznacza gorszej zabawy. W Zakopanem można znaleźć dwa zadaszone place zabaw. Jeden z nich znajduje się na Krupówkach, w budynku Centrum Handlowego Krupówki 40. Dzieci znajdą tam Sale Zabaw MiniClub –  piętrowy tor przeszkód, basen z piłeczkami i masę zabawek i atrakcji, a rodzice stoliki i kawiarnie z przekąskami.
Drugi, urządzony regionalnie plac zabaw znajduje się na Krupówkach w budynku naprzeciwko Hotelu Sabała. Park Janosika, to kilkaset metrów urządzeń i zabawek, które dadzą dziecku niesamowicie dużo szczęści. Rodzice mogą oglądać zabawy swoich pociech siedząc w kawiarni.

0 Comments

Leave a Comment