Zakopane z dziećmi

Wybieracie się na urlop w góry ze swoimi pociechami? Wypoczynek z dziećmi warto dokładnie zaplanować łącznie z wyborem miejsca noclegu, które będzie dostosowane do przyjmowania małych wczasowiczów. Zakopane ma wiele takich miejsc, ale są też obiekty, w których dzieci będą się nudzić.

Wyjazd na wypoczynek z dziećmi może stać się nie lada przedsięwzięciem logistycznym. Począwszy od wyposażenia samochodu w odpowiednie foteliki, w których nasze pociechy będą bezpiecznie podróżować, aż po wybór obiektu noclegowego z placem zabaw.

Zapewnić odpowiednią ilość atrakcji

Wszyscy, którzy mają dzieci wiedzą jak szybko potrafią się znudzić miejscem, w którym się znajdują. Warto więc na podróż wziąć ulubione zabawki młodego podróżnika. Nie bez znaczenia jest także kreatywność rodziców podczas podróży i zabawy wymyślane podczas jazdy. Tylko takie podejście może sprawić, że podróż upłynie w miłej atmosferze.
Podobnie powinno się podchodzić do miejsca, w którym razem z dziećmi spędzimy kilka dni. Musi ono dawać możliwości zagospodarowania czasu pociechom tak, żeby się nie nudziły.

Plac zabaw to za mało?

Warto przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić, czy obiekt posiada plac zabaw. Jest to absolutne minimum, żeby dziecko miało gdzie spożytkować swoją energię. Jeżeli na stronie internetowej nie ma informacji o udostępnianej infrastrukturze, warto zapytać się dzwoniąc do obiektu lub pisząc maila.

Jeżeli plac zabaw jest w ofercie, to dobrze jest sprawdzić jego stan. Doskonale nam o tym powiedzą inni pensjonariusze, którzy napisali opinie na Google, Facebooku lub innej stronie niezależnej od właścicieli obiektu.
Na zdjęciach zamieszczonych przez gospodarzy też można zobaczyć, czy plac zabaw nie został odgrodzony krawężnikiem, na którym dzieci mogą zrobić sobie krzywdę, lub czy podłoże zapewnia bezpieczeństwo zabawy.

Plac zabaw w Pensjonacie Tatra House. fot. Pensjonat Tatra House
Plac zabaw w Pensjonacie Tatra House. fot. Pensjonat Tatra House

Pokój zabaw na wypadek niepogody

Czasem jednak zdarzyć się może deszczowy dzień. Wówczas plac zabaw nie spełnia swojej funkcji, a nudzące się dzieci mogą zamienić udany wypoczynek w koszmar. Warto zatem już na etapie planowania noclegu zadbać, aby wybrać obiekt, w którym znajduje się pokój zabaw dla dzieci.

– Bardzo często odwiedzają nas rodziny z dziećmi, dlatego w naszym pensjonacie powstał pokój zabaw. Jest to miejsce pełne zabawek, klocków i wielu innych atrakcji – mówi Oskar Pieprzak z Pensjonatu Tatra House w Zakopanem.

Jakie dodatkowe atrakcje znajdziemy w Zakopanem

W Zakopanem place oraz pokoje zabaw dla dzieci stały się niemal standardem w obiektach, które posiadają rodzinne pokoje. Są jednak miejsca, które które w ramach noclegu oferują więcej niż standard i warto takich miejsc poszukać.
Kijki nordic walking, rowery, letnie lub całoroczne baseny to tylko kilka propozycji dodatkowych atrakcji, które można znaleźć w obiektach noclegowych w Zakopanem.
Można także poszukać miejsca, w którym gospodarze hodują zwierzęta, które niewątpliwie też staną się atrakcją, ale tu trzeba uważać. Duże zwierzęta mogą stać się zagrożeniem dla dzieci, ale również bliskość takiej hodowli może mieć niekorzystny wpływ na zapach w pokojach.

0 Comments

Leave a Comment