Letni urlop w Zakopanem – plan idealny!

Uroki Podhala dostrzegamy przeważnie zimą. Góry przyozdobione białym puszkiem, świetnie przygotowane stoki narciarskie, lodowiska, kuligi – nie dziwi nas, że tak wiele osób planuje tam swój wypoczynek. Nie wszyscy jednak doceniają, jak cudny jest ten region w porze letniej. Każdy, kto stoi przed zadaniem zaplanowania tegorocznego urlopu, powinien wziąć to pod uwagę.

Podziwianie niezwykłych pejzaży

Cudne pejzaże można podziwiać na rozmaite sposoby. Jednym z ciekawszych jest wycieczka rowerowa. Co prawda, pokonywanie górskich terenów na jednośladzie jest wymagające, ale warto zdecydować się na ten wysiłek. Docieramy w wiele magicznych zakątków, a Tatry widziane z jego perspektywy wydają się jeszcze bardziej interesujące. Trzeba zaznaczyć, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne ma jazda na rowerze. Zakopane atrakcje latem – przeszukując ten dział znajdziemy wiele cennych informacji i porad na temat przejażdżek na dwóch kółkach. Wprawieni cykliści chętnie podpowiadają np. na jaką trasę warto się zdecydować.

Inną propozycją są spływy przełomem Dunajca, które umożliwiają obserwowanie niezwykłej przyrody, górskich szczytów, czy formacji wapiennych. Przemierzając rzekę na tratwie lub pontonie poza zachwycaniem się bajecznymi widokami, oddychamy rześkim powietrzem i słuchamy opowieści flisaków. Relaksujemy się oraz cieszymy spokojem. Wrażenia są niesamowite, jeszcze długo po powrocie do domu wspominamy spływ.

Adrenalina na maksa

Zakopane atrakcje turystyczne latem, to także propozycje dla osób uwielbiających adrenalinę, które od ciszy wolą dźwięk silnika. Wyprawa na quadach będzie dla nich wymarzoną przygodą. Pokonywanie bezdroży na tych czterokołowych pojazdach to fantastyczna zabawa. Daje poczucie wolności i masę pozytywnej energii. Do wyboru są najróżniejsze warianty przejażdżek na quadach. Firma quadoo.pl proponuje wycieczki połączone z ogniskiem, wizytą w termach, a także wieczorne wyprawy. Niektóre trasy wiodą nie tylko przez leśne tereny, ale także te pełne błota i wody. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję.

Coś dla najmłodszych turystów

Miasto pod Giewontem nie zapomina o najmłodszych turystach. Kiedy tylko pogoda staje się nieznośna i upał męczy, warto zaserwować swym pociechom wizytę w krainie zabawy i zabrać do bajkolandu. W klimatyzowanej, barwnej, nowoczesnej sali dzieci rewelacyjnie się poczują i co chwilę ich uwagę zwracać będzie kolejna ciekawostka. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Park Janosika, gdzie na ogromnej powierzchni do dyspozycji są tory przeszkód, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, ogromne dmuchańce, czy różnego rodzaju gry. Znajduje się tam także kawiarenka z pysznymi deserami, świeżymi sokami i zdrowymi przekąskami. Dla rodziców jest ona miejscem relaksu i wytchnienia od gwaru i krzyków zadowolonych maluchów.

Atrakcje Zakopane latem – to naprawdę imponujący dział. Znalezienie odpowiedniej dla siebie i swych towarzyszy podróży formy aktywności i rozrywki nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

0 Comments

Leave a Comment