Poznajemy czar gór na dwóch kółkach. Gubałówka i Zakopane na Rowerze

Kiedy jesteśmy w naszych przepięknych Tatrach chcemy spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, cieszyć się klimatem oraz podziwiać pejzaże. Można poznawać góry dzięki pieszym wędrówkom, ale ciekawym pomysłem są również przejażdżki rowerowe. Aktywność w tej postaci przynosi wiele zalet.

Różnorodne trasy rowerowe

Często wydaje się, że pokonywanie górskich obszarów na dwóch kółkach to niewyobrażalny wysiłek. Owszem, wymaga większej kondycji niż jazda po terenach nizinnych, ale na szczęście istnieją trasy dedykowane nie tylko doświadczonym cyklistom, ale także tym początkującym. Bez najmniejszego problemu znajdziemy idealny dla nas odcinek. Wiele cennych informacji na te temat znajduje się w sieci. Warto zajrzeć na fora internetowe poświęcone turystyce rowerowej lub po prostu wpisać hasło Zakopane rowery – pojawi się spora lista ciekawych serwisów.

Przejażdżki na jednośladach to nie tylko możliwość poznania niezwykłej, tatrzańskiej przyrody, ale też tamtejszej architektury. Trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane o długości ok. 10 km. to rewelacyjna propozycja dla amatorów. Pokonując ją mamy szansę zobaczyć skocznię narciarską Wielką Krokiew, Galerię Antoniego Rząsy, czy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Interesująca jest też trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane o długości ok. 26 km., która wiedzie przez drogi asfaltowe, polne oraz leśne.

Trasa o średnim stopniu trudności – Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane liczy ok. 30 km. Warto się na nią zdecydować m.in. z uwagi na możliwość podziwiania cudownych, drewnianych chałup góralskich. Wprawieni cykliści zachwyceni będą trasą Kościelisko – Dolina Chochołowska. Ten ok. 25 km odcinek wymaga pokonania znacznej różnicy wzniesień, dlatego przyda się doskonała kondycja i wytrzymałość.

Wypożyczalnie rowerów

Nie każdy ma możliwość zabrania ze sobą swojego jednośladu. Jednak wcale nie trzeba rezygnować z przejażdżek. Wystarczy skorzystać z usług firm oferujących wysokiej jakości sprzęt. Od razu dodajemy – nie jest to tak kosztowne jak mogłoby się wydawać. Wrzucamy do wyszukiwarki frazę – wypożyczalnia rowerów Zakopane cennik i od razu widzimy, że ceny są całkiem sympatyczne. Co więcej, poza solidnym pojazdem otrzymujemy propozycję rozmaitych tras. Jest to bardzo wygodne. Nie musimy samodzielnie planować całej wyprawy, zostawiamy to profesjonalistom.

0 Comments

Leave a Comment