Wakacyjny wyjazd z dzieckiem do Zakopanego

Uwielbiasz góry i chcesz, by twoja pociecha także poznała ich urok? Jeśli tak, zaplanuj wakacje w Zakopanem, mieście, które jest ciekawe, gwarantuje mnóstwo wrażeń i przede wszystkim doskonale potrafi zadbać o swych najmłodszych turystów. Pamiętaj tylko, że wyjazd ze szkrabem to wyzwanie, trzeba solidnie się przygotować, ma on bowiem swoje wymagania. Oczekuje rozrywek, niespodzianek i na pewno nie zaakceptuje czegoś takiego jak nuda. Na szczęście Zakopane atrakcje latem to solidna oferta, możesz być spokojny – wypoczynek będzie udany.

Aktywnie, sportowo, wesoło!

Ubóstwiamy lato. Jest wtedy ciepło, słonecznie, zielono, przybywa energii i dobrego humoru. Będąc w górach koniecznie musisz postawić na aktywność. Obowiązkowy punkt wycieczki – długie spacery, podczas których wraz z pociechą poznacie region i będziecie obserwować wyjątkowe, górskie krajobrazy. Doskonałym pomysłem jest spływ przełomem Dunajca. Można wybrać tratwy lub pontony, przy czym ta druga opcja daje więcej adrenaliny. Dzieciaki są nią zachwycone. Spływ to również okazja do zwiedzenia zamku w Niedzicy, gdzie kręcono „Janosika”. Inny wariant to przejażdżki rowerowe, które dają wiele frajdy i doskonale wpływają na samopoczucie oraz kondycję. Skorzystaj z usług wypożyczalni rowerów butorowy.pl i wybierz jedną z oferowanych tras zjazdowych z Gubałówki. Ogromną zaletą tej atrakcji jest możliwość podziwiania natury i najbardziej malowniczych zakątków regionu. Porcja aktywności przyda się każdemu, małemu i dużemu turyście, szczególnie ta na świeżym powietrzu i w tak niesamowitych okolicznościach przyrody.

Kolejną propozycją jest wizyta w jednym z zakopiańskich parków linowych z trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Coś dla odważnych i niebojących się wyzwań. Kładki, siatki, mosty, przeszkody zbudowane na drzewach – wrażenia gwarantowane.

Wyjazd do Zakopanego z dziećmi

Atrakcje – Zakopane dla dzieci to także wiele miejsc związanych z tym, co maluchy uwielbiają, czyli z zabawą. Kiedy uznasz, że czas na chwilę wytchnienia od wszelkich rozrywek dających adrenalinę możesz zabrać dziecko na plac zabaw. W mieście pod Giewontem nietrudno znaleźć zakątki stworzone dla najmłodszych. Twoja pociecha miło spędzi czas z rówieśnikami, a ty odpoczniesz, posiedzisz na ławce, nacieszysz się zielenią. W sytuacji, gdy pogoda spłata figla, upały okażą się męczące lub zacznie padać wcale nie musisz wracać do hotelu. Zaserwuj dziecku zabawę w Parku Janosika – ogromnym bajkolandzie. Tam, w klimatyzowanej, kolorowej i bezpiecznej przestrzeni maluch skorzysta z licznych atrakcji, jak np. baseny z kulkami, zjeżdżalnie, dmuchańce, czy interaktywne gry. W ramach przerwy możesz zabrać go do przytulnej kawiarenki na coś pysznego. W tak niezwykłym miejscu nie sposób się nudzić.

Atrakcje Zakopane latem to dział, który nieustannie się rozbudowuje. Dlatego możesz mieć pewność, że wakacje z pociechą w mieście położonym u podnóża Tatr to rewelacyjny pomysł – źródło radości, pozytywnych emocji i okazji do rozmaitych form aktywności. Najwyższa pora je zaplanować!

0 Comments

Leave a Comment