Przyrodnicze atrakcje dla dzieci w Zakopanem

W mieście pod Giewontem możemy znaleźć wiele atrakcji, które umilą wypoczynek naszych dzieci. Począwszy do zewnętrznych i wewnętrznych placów zabaw, poprzez aquaparki, wypożyczalnie rowerów i quadów na przejażdżkach konnych i muzeach skończywszy. Są wśród atrakcji jednak takie, które na długo zapadną w pamięci.

Przedsiębiorcy z Zakopanego prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych i ciekawszych atrakcji dla dzieci i ich rodziców, którzy przyjeżdżają na Podhale na wypoczynek. Dzieci mogą się bezpłatnie bawić na miejskich placach zabaw, lub za niewielką opłatą skakać po dmuchanych zjeżdżalniach i torów przeszkód.

Przyroda Tatr pokazana w nowoczesny sposób

Jednym z miejsc, które trzeba odwiedzić jest Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można tam dowiedzieć się niemal wszystkiego o tatrzańskiej przyrodzie. Wszystko to jest przedstawione w niezwykły i bardzo ciekawy sposób. W centrum znajduje się największa makieta Tatr, na której podczas pokazu wyświetlane są różne informacje. Następnie przechodzi się do nowoczesnych ekspozycji, które pokazują w jakich warunkach żyją zwierzęta. Dzięki filmom można także spojrzeć na świat okiem tatrzańskiej kozicy i świstaka, a dzięki Kinu 4D możemy szybować nad górami jak orzeł.

Dotknij egzotycznej przyrody

Kolejnym z miejsc, które wyjeżdżając do Zakopanego z dziećmi koniecznie trzeba odwiedzić jest Papugarnia. W przeciwieństwie do zoo, dzieci mogą tu nie tylko obserwować ptaki, ale także je nakarmić i pogłaskać.
Dzięki możliwości wejścia bezpośrednio do pomieszczenia, w którym fruwają papugi różnych gatunków dzieci mają możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą. Ptaki siadające na czapkach, ramionach i dłoniach z pewnością dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażeń.

0 Comments

Leave a Comment