Spływ Dunajcem – sposób na poznanie uroku gór

Gdzie najchętniej jedziemy, kiedy czujemy, że przytłacza nas codzienność i czas na solidną porcję relaksu? Oczywiście w góry – szczególnie cenimy Zakopane. Tam bajeczne otoczenie doskonale wpływa na nasze samopoczucie, a dzięki różnorodnym formom spędzania czasu mamy pewność, iż wypoczynek będzie udany oraz pełen emocji. Jedną z atrakcji, jaką koniecznie musimy polecić są spływy Dunajcem.

Świetna zabawa

Płyniemy drewnianą tratwą, jesteśmy z dala od miejskiego hałasu, podziwiamy fantastyczną przyrodę, potężne szczyty górskie – opcja ciekawa, prawda? Każdy, nawet bardzo wymagający turysta będzie zachwycony tego rodzaju atrakcją. Spektakularne widoki sprawią, że natychmiast poczujemy czym tak naprawdę jest relaks. Nie w głowie kłopoty, troski i praca, gdy wokół urzekające scenerie!

Lubimy poznawać góry wędrując po szlakach, chętnie udajemy się na przejażdżki rowerowe, czy wyprawy na quadach, czas więc poobserwować otoczenie z tratwy. Na pewno to interesujące doświadczenie i super rozrywka. Spływ przełomem Dunajca dedykowany jest wszystkim, którzy zamierzają delektować się specyficzną atmosferą regionu, który odwiedzają i czerpać jak najwięcej z wypoczynku.

Przełom Dunajca – niezwykły i tajemniczy

Przełom Dunajca, to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych na terenie całego naszego kontynentu. Podczas wycieczki tratwą oczom ukazują się niesłychanie zjawiskowe krajobrazy. Nie sposób ich nie docenić, nawet jeśli uważamy, że nie jesteśmy wrażliwi na „skarby natury”.

Warto wspomnieć, że z przełomem Dunajca związane są różne legendy. Według jednej z nich stworzył go nie kto inny, jak król Bolesław Chrobry. Inna mówi o tym, że przełom powstał, gdy rycerz Ferkowicz, ścigał tamtędy króla węży. W opowieściach pojawia się także postać Janosika. Podobno uciekając przed hajdukami przeskoczył Dunajec i na pamiątkę tego zwężenie rzeki nazwano Zbójnickim Skokiem. Flisacy uważają, że do dziś można zobaczyć tam ślady kierpców słynnego harnasia.

Spływ Dunajcem w Zakopanem

Przebywając w mieście pod Giewontem warto skorzystać z usług firmy splyw.pl. Do wyboru mamy kilka nietuzinkowych wariantów wycieczek. Oczywiście największą atrakcją jest spływ Dunajcem, ale po wycieczce możemy udać się na przejażdżkę rowerem, wokół Jeziora Czorsztyńskiego i zafundować sobie nieco aktywności. Osobom, które przepadają za atrakcjami z nutą adrenaliny dedykowana jest opcja – spływ plus wyprawa na quadach. Natomiast miłośnikom góralskiej muzyki spodoba się udział w plenerowej imprezie w towarzystwie jednej z najlepszych w Zakopanem kapel góralskich.

0 Comments

Leave a Comment